Ważna informacja - Polskie Centrum Programu Safer Internet


Drogi Rodzicu,

Czas przedświątecznych zakupów w pełni. Wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla dziecka. Czy spełnić jego marzenie o posiadaniu nowego smartfona czy może kupić konsolę do gier?

Przed zakupem nowych technologii pod choinkę warto wiedzieć, że źle dobrany lub nieodpowiednio zabezpieczony sprzęt może być zagrożeniem dla dziecka. Dużo wartościowych informacji znajdziecie Państwo w przygotowanym przez nas, w ramach kampanii „Pomyśl, zanim kupisz”, poradniku.

W tej publikacji zapoznacie się Państwo m.in. z radami dotyczącymi niezbędnych aktualizacji, dowiecie się, że konsola jest coraz częściej zintegrowana z serwisami online i za jej pośrednictwem mogą zostać udostępniane dane osobowe, a dzieci mogą być narażone na kontakt z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii www.zanimkupisz.saferinternet.pl, gdzie można znaleźć poradnik oraz do śledzenia naszych działań na Facebooku  www.facebook.pl/bezpiecznyinternet

Materiały zostały przygotowane przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Partnerem głównym kampanii jest Fundacja Orange. Akcja odbywa się pod patronatem Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Wesołych Świąt,

Polskie Centrum Programu Safer Internet