Spotkanie z bibliotekarzami

19 stycznia 2015 roku w szkole odbyło się spotkanie z bibliotekarzami, którzy pracowali w ciągu 50 lat istnienia szkoły. Z uczniami klas I, 4a, 4c,4d,5c,6d i 6a oraz dziećmi uczęszczjących na zajęcia pozalekcyjne przybyli:

- Irena Fusiara

- Marzena Neubauer

- Teresa Łaszewska

- Piotr Lica

- Ewa Dworakowska

Ważnym gościem była absolwentka szkoły Helena Slomska, która w roku otwarcia naszej placówki (1964 r.) korzystała ze szkolnej biblioteki. Nie zabrakło wspomnień o pracy innych bibliotekarzy Ireny Rachwał, Janiny Czekały, których spotkania z czytelnikami wywoływały wiele radości,a wzorowa dykcja i przejmujący głos czytanych utworów literackich do dzisiaj wywołują pozytywne emocje u niektórych absolwentów.

Goście uczestniczyli również w "Pasowaniu na czytelnika" uczniów klas 1b i 1d. Następnie w sali historii odbyły się dwa spotkania z uczniami. Dzieci interesowały różne kwestie m.in. charakter pracy bibliotekarze, pozyskiwanie książek, "droga książki od zakupu do rąk czytelnika", zainteresowania gatunkami wypożyczanych książek, śmieszne czy trudne chwile w pracy. Uczniowie mieli okazję poznać sylwetki bibliotekarzy i wysłuchać wypowiedzi na zadawane pytania. Spotkania te przygotowała, we współpracy z innymi nauczycielami, Mariola Kupryciuk (w latach 1989-1990) pracownik biblioteki szkolnej.  
 

Załączniki:
Pobierz plik (Sprawozdanie ze spotkania z bibliotekarzami.pdf)Sprawozdanie ze spotkania z bibliotekarzami.pdf[Przygotowane przez uczniów klasy IV a]