Międzyszkolny konkurs „Matematyk roku 2017”

Jedenaście lat temu narodził się pomysł na konkurs matematyczny, który uczyłby dzieci logicznego myślenia i ćwiczyłby sprawność umysłu, pamięć oraz wyobraźnię.
Pierwsza edycja konkursu „Matematyka roku …..”. znacząco różniła się od ostatniej, ponieważ rywalizacja ograniczała się tylko do uczniów naszej szkoły. Od samego początku wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Długo się nie zastanawiając w następnym roku postanowiłam rozszerzyć zasięg konkursu o trzy okoliczne szkoły. W kolejnych latach przyłączały się następne.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej, składa się z trzech etapów, a rywalizacja trwa kilka miesięcy.
W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 173 uczniów z siedmiu szkół podstawowych: w Pszczółkach, Kłodawie, Suchym Dębie, Sobowidzu, Czerniewie, Mierzeszynie i Trąbkach Wielkich. Do trzeciego, a zarazem ostatniego etapu zakwalifikowało się 23 najlepszych uczniów z powyższych szkół. 11 kwietnia 2017 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu w Szkole Podstawowej w Pszczółkach.
Konkurs ma na celu popularyzację matematyki wśród młodzieży szkolnej. Zachęcanie jej do rozwiązywania łamigłówek logicznych w wolnym czasie – ukazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, a także wykazanie się przez uczniów umiejętnościami matematycznymi zdobytymi w szkole oraz poszerzanie wiedzy    i wykorzystywanie jej w praktyce. Dzieci mają okazję sprawdzić się w zdrowej rywalizacji z uczniami z podobnego środowiska, co jeszcze bardziej je mobilizuje, a nagrody zachęcają do wytężonego wysiłku.
Celem konkursu jest wymiana doświadczeń, integrowanie społeczności nauczycielskiej, propagowanie zasad zdrowego współzawodnictwa. Promowanie szkoły i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży, Założone cele zostały spełnione w stu procentach, a uśmiechnięte twarze i zadowolenie dzieci wynagradza wszelkie trudy organizatora i mobilizuje go do ciągłego rozwoju.

Organizatorka konkursu
Urszula Szwed