"Pszczele Miasteczko"

 3 września 2017 r. w Parku Lipowym z okazji Święta Miodu nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pojawili się w Miasteczku Pszczelim. Od rana grupa nauczycieli i uczniów dekorowała namiot miasteczka. Od godziny 12 było już gwarno i rojnie, jak w ulu. Na siedmiu stanowiskach pojawili się nauczyciele Gminnego Przedszkola, Publicznego Gimnazjum i naszej szkoły. Dodatkowo pracowały cztery dziewczynki z klas 5 i 6 jako asystentki matki pszczelej. Odwiedzający nasz namiot mogli zobaczyć 5 kronik Rejonowego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach, obchodzącego jubileusz 60-lecia, sprawdzić swoją wiedzę z historii i życia pszczół, zobaczyć tematyczne prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Z użyciem lup i mikroskopów oglądano preparaty pszczele. Nie zabrakło zabawy "geometria z pszczołą" oraz opasek pszczelich i plastelinowych owadów. Duż ruch panował‚ na stanowisku ochrony środowiska i roślin miododajnych. Na najlepszych czekały niespodzianki i odznaka "Przyjaciel Pszczół". Cieszy nas fakt, że razem z dziećmi bawili się rodzice, dziadkowie i rodzina.