Ciekawe zawody naszych rodziców

W klasie II d kontynuowany jest cykl lekcji „Ciekawe zawody naszych rodziców”.
27 lutego gościliśmy pana Marcina Szczypiorskiego, tatę Aleksandry Szczypiorskiej, który pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pan Marcin zaprezentował dzieciom instrumenty muzyczne z każdej grupy: dęte- trąbkę, smyczkowe- skrzypce oraz wiolonczelę oraz klawiszowe- keyboard. Ola, uczennica klasy II d, we wrześniu rozpoczęła naukę w szkole muzycznej i dała swój pierwszy koncert przed swymi koleżankami i kolegami z klasy, w towarzystwie swego taty. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła wielu informacji na temat prezentowanych instrumentów jak również emocji przy odbiorze wykonywanych utworów.
13 marca gościliśmy w klasie pana Janusza Łakomskiego, który pracuje w Straży Granicznej
w Gdańsku. Pan Łakomski opowiedział dzieciom o pracy strażnika, wyjaśnił co oznacza owo pojęcie. Dzieci poznały również inne trudne pojęcia jak: granica, straż, mundur, służba, państwo, Europa. Tata Hani Łakomskiej pokazał dzieciom dokumenty, które upoważniają osoby do przekraczania granic i poruszania się po terytorium innego państwa (paszport, dowód osobisty).
Omówił kwestie bezpieczeństwa na granicach- lądowych, morskich i powietrznych. Lekcja była bardzo interesująca, a dzieci zadawały panu mnóstwo pytań. Na zakończenie pan Janusz Łakomski przeczytał dzieciom opowiadanie opowiadające o bitwie pod Grunwaldem.
Fotorelację i krótkie sprawozdania przygotowała wychowawczyni kl. II d Violetta Ludwiczak